Eko Patrol tel. 986  

Pogotowie Weterynaryjne

tel. 22-622-55-22

Ptasi Azyl tel. 22-670-22-07

Skontaktuj się:

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Ważne numery w nagłych przypadkach:

 

 

Weterynaryjne wizyty domowe w Warszawie

Skąd nacisk na wizyty domowe? Powód jest prosty, niemal każdy dłużej pracujący weterynarz zetknął się z podobnym problemem: do gabinetu przyniesiono np. szczeniaka z biegunką i wymiotami, podczas diagnostyki test na parwowirozę wychodzi dodatni, tymczasem w poczekalni pojawia się inny, jeszcze zdrowy szczeniak na pierwsze szczepienie. Podobny przypadek miałem z kotami i panleukopenią. O łatwo się przenoszącym zakaźnym zapaleniu krtani i tchawicy psów czy katarze kocim nie wspominając. Ponieważ praktycznie nie spotykamy się z osobnymi pomieszczeniami dla zwierząt zdrowych i zakaźnie chorych, jedynym rozwiązaniem wykluczającym takie wypadki pozostaje szczepienie w domu.

 

Oczywiście szczepionki są delikatne i wymagają określonej temp. - z reguły w przedziale 2-8 st, nie można ich przewozić ot tak sobie. Na szczęście od pewnego czasu są już dostępne przenośne mini lodówki z zasilaniem akumulatorowym, taką właśnie, ze stałym pomiarem temperatury, dysponuje Domowete.

 

Skoro już szczepienie w domu, można się spodziewać, że odbędzie się to z mniejszym stresem u zwierzęcia. Jednak nie można pominąć badania klinicznego, za to można przy tym użyć nowoczesnego weterynaryjnego termometru bezdotykowego (pomiar temp. gałki ocznej, ew. małżowiny ucha itp.) zamiast wykonywać nieprzyjemny i mało higieniczny pomiar w prostnicy.

 

Podczas weterynaryjnej wizyty domowej można też pobrać krew do badania laboratoryjnego, tu także unikamy stresu (który  może zafałszować wyniki) związanego z dowożeniem zwierzęcia do lecznicy, oczekiwania w poczekalni i kontaktu z innymi zwierzętami, a aby wyniki były miarodajne, w większości przypadków zalecane jest pobieranie krwi na czczo i przed wysiłkiem fizycznym - na wizytę domową można się umówić o dogodnej porze rano. By można było porównać kolejne badania, kontrolnie krew należy pobierać o tej samej porze i korzystając z tego samego laboratorium.

 

Kolejnym badaniem, przy którym należy uniknąć niepotrzebnego stresu, zatem korzystniej wykonać je w domu, jest pomiar ciśnienia krwi, szczególnie istotny u zwierząt z chorobami serca, nerek, tarczycy, cukrzycą, niektórymi zmianami w gałce ocznej oraz u wszystkich zwierząt w podeszłym wieku. 

 

Postawienie diagnozy w chorobach dermatologicznych jest łatwiejsze, gdy wraz z badaniem pacjenta lekarz weterynarii może się przyjrzeć środowisku, w jakim zwierzę na co dzień przebywa.

 

W sytuacji nagłego zagrożenia życia konieczne jest możliwie szybkie dostarczenie zwierzęcia do najbliższej kliniki weterynaryjnej, w ostateczności skorzystanie z usług pogotowia weterynaryjnego. W pozostałych sytuacjach, takich jak leczenie przewlekłe, opieka pooperacyjna, kroplówki,  zapalenia górnych dróg oddechowych, zaburzenia pokarmowe itp. czyli wszędzie tam, gdzie nie jest wymagany stacjonarny sprzęt i można się wcześniej umówić - wizyty domowe zarówno dla pacjenta, jak i jego opiekuna, są wygodniejsze, a często nawet wskazane.

Koszt weterynaryjnej wizyty domowej to cena usługi wykonanej w Gabinecie + 8 zł/km dojazdu, można to sprawdzić ustawiając trasę w Google Maps  

(w strefach i porach płatnego parkowania doliczony też będzie koszt parkingu).

Minimalny koszt usługi weterynaryjnej z dojazdem do domu - 50 zł (przy lekach o wartości poniżej 150 zł) + koszt dojazdu. Za wizytę domową można płacić kartą.